Türkiye Tatil Yerleri

Yalova Armutlu

Yalova Armutlu nerde Yalova Armutluya nasıl  gidilir.
yalova-armutluYalavo armutlu gemlik bölgesine yakın bir konuma sahiptir.İstanbulluların  ve bursalıların sahife yerleri arasında güzel bir tatil yerleri arasında bulunmaktadır.Çınarçık ve gemlik karayolundan kolaylıkla ulaşabileceğimiz bir bölgede yer almaktadır.Yalova armutlunun en güzel ve özel özelliği kapılca tatil yeri olmasıdır.Bu kaplıca merkezlerinde romatizma ve kalp hastalıklarına iyi geldiği bilinmektedir. Yen kapıdan Kalkan Mudanya deniz otobüsleri sayesinde, ulaşım konusunda sorun bulunmamaktadır.
Yalova Armutlu Kaplıcaları : Armutlu-Yalova yoluna yaklaşık olaraktan 3.km bir mesafede  ve vadinin  sırtından çın jeotermal suyu ile önem kazanmaktadır.Yalova armutlu kaplıca suyunun diğer kaplıca sularından ayıran bir başka özelliği de  Türkiye’nin radyoaktiviteye sahip en yüksek kaplıca suyu ünvanındadır.
Armutlu kaplıcalarından istifade Bizans dönemindenBaşlamaktadır.İlk banyo o zaman
kurulmuştur.
Yalova armutlu  kaplıcalarının insanlara olan faydasını herkes bildiği için bir çok yatırımcı burada haftalık veya aylık kiralanacak otel motel pansiyon tarzında hem kiralik hemde satışa sundukları  yerler yapmış bulunmaktadırlar.
Yalova Deniz ve doğa Turizmi :  Armutlu bölgesi deniz kenarında olması sebebiyle sahilleriylede bir başka tatil yerleri olarakta ziyaret edilmektedir.
Armutlu çevresinde bulunan kayalık alanlar fazla olmasıyla zıpkınla dalabilir  güzel keyifli su sporları yapabilirsiniz.  Bu sporlar Bozburun ve Ayıburnu açıklarında yapılmaktadır. Esenköy, Armutlu kıyı şeridi ile Çınarcık Deveboynu ve Şenköy mevkii kıyı şeridinde Levrek, Karagöz vb. zıpkınla avlanabilecek balık türleri bol olarak bulunmaktadır. Balıklar için yaşama ortamı olabilecek nitelikteki kayalık kıyı şeridi ülkemizin zıpkınla dalmaya en uygun sahalarından birisidir.
Yalavo turizmi

Armutlu Doğa Turizmi: Ormanlık alanlarda kayın, meşe, gürgen, kızılcık Replica Handbags, kestane ve ıhlamur ağaçları bulunmaktadır. Av Turizmi av meraklıları için düzenlenen avlanma programlarıdır. Av hayvanlarının varlığı av turizminin gelişmesi amacıyla kullanılabilir. Armutlu hem kara hem de su avcılığı bakımından önemli bir konumdadır. İlçe, doğal yapısı nedeniyle çeşitli hayvan türlerinin yaşamasına olanak vermektedir. Bu yüzden av turizmi cazip bir hal almaktadır. Çeşitli kuş avı bol miktarda yapılmaktadır. Armutlu kamp ve karavan turizmine elverişlidir. Özellikle doğal güzelliklere sahip kıyılarda http://www.inhandbag.com, dağ yamaçlarında ve yaylalarda gençlere yönelik doğal değerleri koruyarak kamp yapma olanağı vardır.

Daha Büyük Görüntüle

“I feel like I have that swag I had in college,” Rodgers said. “You know you’re going in and you’re going to touch the ball a lot of times. It helps you run with a lot of confidence knowing that you’re not just going to get the ball five times. It helps me get into the groove.”The NFL’s settlement sounds like a real attempt to make things right if any amount of cash for significant loss of quality of life, or of life itself, is a fair trade with payouts of up to $5 million on a sliding scale (depending on the diagnosis and at what age the condition, including dementia, CTE, Parkinson’s, Alzheimer’s and Lou Gehrig’s disease, was diagnosed). But it has plenty of critics.It’s the kind of cliched upbeat Hollywood tweak you’d expect a seriously twisted novelist like Palahniuk to despise Replica Handbags, but he friggin’ loved it! He thought the visual changes were magnificent. cheap jordans He lauded the way the movie streamlined the book’s scattered plot into something coherent. In fact, Palahniuk was so impressed with the end results, he said he felt “sort of embarrassed of the book” compared to the movie.How Cheap Jerseys do i use plexiglass. Can i vaccum form it? I wanted to make the glass green and found green plexiglass.If you think about, the paper version is very thin and represents the outermost Cheap Football Jerseys layer of the helmet. It wouldn make it too small and it would give you a better idea of Cheap china Jerseys the shape you want.What would be really helpful on this is a LOT more detail about the vaccum forming step to make the visor. The most hated companies have millions of customers. With such a large customer base, Cheap NFL Jerseys it is critical to keep employees happy in order to promote high quality customer service. Poor job satisfaction among employees can lead to unsatisfied customers. McDonald’s and Walmart Wholesale China Jerseys have risked alienating workers, and therefore also customers, by not adequately addressing protests against their employees’ low wages. While pay may be low enough to put some workers below the poverty line, executives at these companies often make millions. The total compensation of Replica Oakleys McDonald’s CEO Donald Thompson Replica Handbags, for example, was nearly $9.5 million in 2013 and nearly $13.8 million in 2012.DE Chandler Jones (team high 12 sacks) caused a distraction but is expected to suit up. Keep an eye on a ferocious Chiefs pass rush taking aim at a Patriots O line that allowed 16 sacks of Brady in the past six games. The return of LT Sebastian Vollmer would help. Dan was a decorated wrestler in high school and went on to fight in Greco Roman wrestling for the US Olympic team in 1992 and 1996. It’s safe to say that Dan Henderson is one of the best wrestlers in MMA. That said, it’s not often that Dan Henderson wins a fight by out wrestling his opponent.

Yalova Armutlu Hakkında Yapılan Yorumları

  1. […] Armutlunun tarihi çok eskilere dayanır. Evliya Çelebi Seyahatnamesi’nde, 1050 senesinin Sefer ayının altıncı günü Mudanya Kasabası’na vardıklarından ve oradan bir gemi ile Bozburun İskelesi’ne geldiklerinden söz eder. Armutlu’ya ilk yerleşenlerin kimler olduğu ve ne zaman yerleştikleri bilinmemektedir. Yalnız 1320 yıllarında Bizanslılar’dan alınarak Osmanlılar’a katıldığı kayıtlarda vardır. Bu da 1300 yıllarından önce Armutlunun bir yerleşim merkezi olduğunu göstermektedir.Daha detaylı yalova konusunda  tatil yerleri hakkında bilgi almak için Yalavo turizmi […]

Yorum Yaz

Video Galeri