Türkiye Tatil Yerleri

Kapadokya Peribacası

Kapadokyadaki Peribacaları Nasıl Oluştu Replica Handbags, Peribacalarının Oluşum Şekli Nasıldır, Kapadokya Nasıl Meydana Geldi.

Kapadokya Peribacaları Oluşumu:

Yaklaşık 60 milyon yıl önce 3. jeolojik zamanda kuzey anadolu platosunda bulunan yanardağların faaliyete geçmesiyle birlikte oluşan lavların örtülmesi sonucunda maydana gelen Kapadokya, Erciyes ve Hasan dağı arasında kalan küçük göllü lav püskürtüleri yumuşak bir tüf tabakası oluşturdu. Tüf tabakasının üzeri yer yer sert bazalttan oluşuyordu ve oluşan bu bazaltlar çatlayıp parçalara ayrıldı. Yağmur suları çatlaklardan sızıp yumuşak tüfü aşındırdı. Buna rüzgar ile havanın ısınıp soğumasıda eklenerek ortaya yeni ve ilgi çekici kaya parçaları çıktı. Halk ise bu kaya parçalarına yeni bir isim vererek “Peribacası” demişlerdir.

Bazalt örtüsü bulunmayan tüf tabakaları ise erozyonun etkisiyle vadilere dönüşmüş ve ortaya ilginç şekillerde kanyonlar ve kanyon vadileri oluşturmuşlardır. Bu oluşmuş olan kanyon vadilerini ilk olarak hristiyanlar keşfederek buraya değişik şekillerde kazılar yapıp kendilerine yurt edinmişlerdir. Kayalara oydukları kiliseler, ikon resimleri, saklanacak mağralar ile tam bir “Kapadokya” şehri meydana getirmişler.

Kapadokya ismi ilk olarak perslerden geldiği sanılıyor. Persler bu bölgeye Katpatukya olarak adlandırmışlar ve bu ismin anlamıda güzel atlar ülkesi anlamına geliyor. Kapadokya bölgesinde iz bırakanları da sıralayacak olursak ilk olarak Hititler ve Frigyalıların yerleştiği anlaşılıyor. Daha sonra ise bu bölgede Persler, Romalılar, Bizanslılar Replica Handbags, Selçuklular ve Osmanlıların uygarlıkları iz bırakanlar arasından gelmektedir.

kapadokya-manzara

Kapadokya Peribacalarına Ulaşım:

Kapadokya Peribacaları Nerdedir, Kapadokya Peribacaları Neresidir, Kapadokya Peribacalarına Nasıl Gidilir. Kapadokya Nevşehir, Niğde ve Aksaray üçgeni arasında kalan bir bölgedir. Ulaşım yönünden hayli kolaydır. Daha çok bölgesi Nevşehir il sınırları içerisindedir. Karayolu ve hava yolu vasıtaları ile ulaşım yönünden rahattır. Bölgeye geldiğinizde mutlaka yanında birde turist rehberi bulup onunla beraber gezmeniz size bu bölgenin daha rahat tanıtılmasını ve daha az yorulup Kapadokya bölgesi hakkında daha çok bilgi sahibi olmanızı sağlayacaktır. Kapadokya bölgesine geldiğizde mutlaka balon turu yapmayı ihmal etmeyin.

kapadokya_balon

Kapadokyayı gezmek isteyenler haritadanda bakarak gezilecek yerlere bakabilirsiniz.

Kapadokya Tanıtım Videosu İzle Kapadokya Hakkındaki En Güzel Yerlerin Gezilecek Mekanların Videolarını Seyret

 

The job might have seemed like an odd fit for a 19 year old who had grown up in a community that distrusted the police. He recalls an unpleasant incident when he and his brother were hassled at an Inglewood public pool: “The Inglewood police actually told us we shouldn’t come there.””We talked about the class of Calvin Johnson,” FOX announcer Brian Billick told viewers, via The Dallas cheap nfl jerseys Morning News. “This is the point Dez Bryant has to understand. This serves no purpose. If I’m the coach of the Cowboys you have to get this under control. This temper tantrum, I don’t know what else to call it, Dez Bryant, want to help your team? Grow up.”The secondary has been blamed for the team defensive regression, but the lack of a pass rush has been just as culpable. The relationship between a rush and cheap jerseys china the coverage is symbiotic. When one good, the other job is all the more easier. Neither unit was playing well cheap oakleys sunglasses before Carolina bye week Replica Handbags, and the results were not pretty.Whether the leak is new or old, Cheap NFL Authentic Jerseys the process for cleaning it is basically the same. You will want use an old toothbrush and a bit of vinegar to scrub the area and neutralize the alkaline to prevent it from causing further damage. Use a paper towel to Cheap Football Jerseys dry the area and remove any build up, then set the toy aside for several hours.As a dividend growth investor always cheap football jerseys pursuing new opportunities to expand my revenue stream of income producing stocks, I became intrigued with the insurance sector after reading The Davis Dynasty Replica Handbags, written by John Rothchild an engaging and fascinating biography of three generations of the Davis family, chronicling the family’s 50 years of disciplined investing, during which it amassed a $900 million portfolio, with insurance stocks as the core holdings.Wide Receiver 1: D. Thomas It is amazing when a fantasy team owner is disappointed by a 15.3 fantasy point showing. However, I selected this player and I really thought he should have been more. His price tag of $9,400 is getting out of control but when he contributes 6 receptions, 63 receiving yards and a cheap jerseys touchdown, it is hard to argue against picking him week in and week out. Peyton Manning loves this guy and so do I, despite the dropped touchdown pass!Yes, Scott made good money during his playing days. Yes, he traveled a lot and lived a very comfortable lifestyle. But he never owned a Mercedes, never lived in a mansion http://www.inhandbag.com, and never made it rain. He did, however, buy his mother a house, support his family financially, and fund a children’s foundation mostly out of his own pocket.
Etiketler: , , ,

Yorum Yaz

Video Galeri